فانوس

فصل نو: گذر از خامی

برای تکمیل کردن آرشیو پیوند‌های روزانه وبلاگم، سری زدم به قسمت پیوند‌های روزانه در پنل وبلاگم تا هم آرشیو را تکمیل کنم و هم تاریخ گذشته‌ها را حذف کنم. امّا دو نکته ذهنم را مشغول خود کرد، نکته اول را در پست بعدی می‌گویم، امّا نکته دوم؛ اینکه بلاگر بودن به صرف وبلاگ داشتن نیست. حتی به نوشتن در وبلاگ هم نیست، برای بلاگر شدن باید به کار‌هایی ملزم باشید از جمله پیوند‌های روزانه. البته این که می‌گویم باید به پیوند‌های روزانه ملزم باشید قانون نانوشته‌ای است که برای ما بلاگستانی‌های عهد پارینه سنگیِ دههشتاد و اوج وبلاگنویسی ایران به اندازه‌ی خود پست گذاشتن مهم‌ بود. امّا حالا چی ؟؟

از ظاهر وبلاگ‌ها پیدا است که یا اصلا با این قابلیت آشنایی ندارند و پیوند‌های روزانه را با پیوند‌ها اشتباه گرفته‌اند و یا اینکه از آن برای تبلیغ پست‌های خود استفاده می‌کنند. شما بگردید در وبلاگ‌ها به صورت انگشت شمار وبلاگی را می‌یابید که در پیوند‌های روزانه لینک مطالب مورد پسندش را گذاشته باشد!
و آنچه ذهن مرا به خود مشغول کرده است این است؛ خوب برادر من اگر پیوند روزانه نمی‌گذاری حداقل چرا وقتی وبلاگی را می‌خوانی و می‌بینی که پیوند روزانه دارد چرا زحمت کلیک کردن به خود نمی‌دهی؟

تو وقتی وبلاگی را می‌خوانی و مطالبش برایت جالب است، احتمال دارد آنچه او خوانده و برای تو در پیوند‌های روزانه قرار داده است هم برایت جالب باشد!

مگر آنکه بگویید ما همه ملزم به کلیک‌نوازی پیوند‌های روزانه هستیم و مشکل از سیستم آمارگیری بیان است، که بعید به نظر می‌رسد!

 

عزیزان بیایید از این به بعد از قابلیت پیوند‌های روزانه، هم استفاده کنیم و هم استفاده کنیم!! 

استفاده اول لینک کردن مطالب مورد پسند است و استفاده دوم کلیک کردن روی پیوند‌ها است.

 

وبلاگ وبلاگنویسی پیوند‌های روزانه

من قبلنا، مثلا تا 1-2 سال پیش خیلییی حوصله ی مطلب خوندن و از اینجا به اونجا و از این مطلب به اون مطلب رسیدن رو داشتم.خیلییی زیاد.الان ولی واقعا بعضی وقتا نه وقتش هست نه حوصله اش.یعنی متن بلند میبینم،کلافه میشم و واقعا حوصله ی قبلو ندارم.اینه که منظورم اینه واقعا الان ادم با حوصله که بتونه بین لینکا جابجا بشه رو کم میشه پیدا کرد

وشاید این به خاطر شبکه‌های اجتماعی باشه، که ما رو به پیام‌های کوتاه عادت داده ؟!

سلام آره راست میگی حق با شماست....

سلام
ممنون از تصدیق در کلام و همچنین در عمل متوجه لینک کردنتون شدم :)

دیگه خوب تذکرتون به جا بود. واقعا دیگه پیگیرم مطالب خوب رو اونجا قرار بدم. امیدوارم از دستم نره. و دوستان هم به همین شکل.

یه چیز جالب که پیش میاد، علاقمندی های دیگرانه که برای دوستان آشکار میشه. ممکنه یکی جُک و لطیف تو پیوندهای روزانه ش بذاره. یکی آپدیت های جدید نرم افزار های مختلف. یکی مزخرفات منو و یکی هم ستاره ای گهر بار شما رو....

در هر حال امروز یه چیز جدید دیگه از شما به ما رسید

سلام.

من از همون بلاگرهای انگشت شمارم😄

 

سلام.

این بر میگرده به این که شما از وبلاگ‌نویس‌های با سابقه و ماقبل تاریخ هستید همونطور که خودتون توی وبلاگتون گفتید از سال ۸۵ وبلاگ داشتید. 

هرچند ( به زعم بنده) این مطلب هم لحن دیکتاتورانه‌ای داشت، ولی پیشنهاد خوبی بود.

به تلاجن هم اضافه شدن پیوندهای روزانه.

این یکی که دیگه دوز دیکتاتوریش رو کم کرده بودم :)

پیوستنتان را تبریک می گویم

آفرین! آفرین!

نکته ی مهمی رو ذکر کردید که غالبا ازش غفلت میشه...

این مطلب رو در قسمت پیوندهای روزانه قرار دادم :)